Oxbow vyběhl na první místo přímo z bran, a odložil pozdní poplatek dolů úsek vyhrát 2013 Preakness Stakes. Colt vyhrál o jednu a tři čtvrtiny délky v sobotu na Baltimorském závodním hřišti Pimlico.

Itsmyluckyday a Mylute skončili na druhém a třetím místě.

navzdory maximálnímu úsilí nejbližších konkurentů Oxbow v blízkosti cíle ho nikdy nemohli chytit. Zmařil také šanci favorita orba na zisk trojky.,

9 Titletown Five Julien Leparoux D. Wayne Lukas 3

The No., 6 začíná psát i nadále být kouzelné pro Gary Stevens a Oxbow, jako ESPN Statistiky & Info zvýrazněné po drátu-drát triumf:

Přední Preakness celý čas je velmi vzácný a působivý úspěch, jako je Yahoo! Sportovní poukazuje na to:

Trenér D. Wayne Lukas vyhrál jeho šestý v kariéře Preakness, a on dal all-time záznam s jeho 14 Triple Crown vítězství., Lukas je známý tím, že do závodů vkládá dlouhé střely, a vhodně to bylo nejméně pravděpodobné z jeho tří záznamů, které mu daly jeho poslední vítězství.

Stevens na začátku nastavil mírné tempo a sebevědomě tlačil svůj rychlý hříbě dále, když neviděl nikoho vážně náročného.

Další síň slávy žokej John Velazquez se pokusil o pozdní nabíjení po posledním úseku, ale nakonec to nestačilo.,

Rosie Napravnik byl snaží, aby se stala první ženské žokej vyhrál Preakness na trati ona začala její kariéru. Naneštěstí se hned rozběhla a musela se rozdělit příliš daleko ven.

pro Orb nebylo příliš napětí. S dopravními problémy se potýkal už na postu číslo 1 a zotavil se příliš pozdě, nakonec skončil na čtvrtém místě.,

Orb trenér Shug McGaughey, byl překvapen, že Rosario nebyl schopen houpačka ven dříve, a myslel, že jeho Churchill Downs vítěz by běžet lépe (h/t USA Dnes je Mike Kane):

jsem si myslel, že bych běžet svůj závod dnes. Opravdu nevím, proč neběhal lépe, až na to, že byl tak nějak nacpaný dovnitř po celé cestě. Viděl jsem, jak Joel obchází zatáčku a snaží se uvolnit a očividně ho tam nikdy nemohl dostat., Když začal běhat, pomyslel jsem si: „no, musí být tam dole trochu pohodlnější, než se na mě dívá.“Samozřejmě, že nebyl.

Zde je výplatní seznam za první tři koně:

Kůň Win
Oxbow $32.80 $12.00 $6.80
Itsmyluckyday $7.80 $5.,00
Mylute $5.20

Exacta: (6-9) zaplatil $301.40; Trojky: (6-9-5) zaplatil $2,061.40; $1 Superfecta: (6-9-5-1) zaplatil $1,817.80.

Preakness byla vzrušující showcase, a to bylo Tour de force výkon Stevens. 50-rok-starý žokej odešel na sedm let předtím, než jít do toho s Oxbow v Kentucky Derby, kde doběhl na šesté místo úsilí.,

, které předcházelo páté místo v Arkansas Derby, které způsobilo, že Oxbow vstoupil do Preakness poněkud pod radarem.

Nicméně, jak Oxbow Twitteru poznamenal po vítězství, sázení proti Síně Slávy kombinace Stevens a Lukas je nebezpečné tvrzení:

Před závodem, Stevens uvedeno na NBC Bob Costas, že byl inspirován kolegy stárnutí žokej Mike Smith úspěch během jeho pauzy koňské dostihy., Stevensův návrat jednoznačně stál za to, když vyhrál třetí Preakness Stakes a zachytil vyhledávanou vázu Woodlawn.

Stephen Panus přihlášen chytrý komentář Lukas dělal po závodě, když očividně neměl soucit nad Orb je potenciální nabídky pro dostihy je konečný čest:

Zatímco některé vítr může být nasáván z 8. června je Belmont Stakes, Lukas a Stevens nevadí. Prostě si upevnili postavení mezi nejlepšími trenéry a žokeji všech dob.,

Poznámka: Statistiky, kurzy a předchozí výsledky, pokud není uvedeno jinak, jsou s laskavým svolením Preakness.com.