Photo credit: psmithy (forrás)

Lacrosse egy csapatjáték, amelyben a labdát a csapattársak között egy bot segítségével egy háló vagy háló egyik végén. Őslakos amerikai közösségekből származik, ahol a törzsi harcosok kiképzőhelyeként használták, és közel ezer évre nyúlik vissza., Lehet, hogy emlékszik egy barátságos játék lacrosse zajlik a film “The Last of the Mohicans”, amelyben Daniel Day Lewis csillagok, és annak korai formájában néha több ezer játékos mindkét oldalon küzd a győzelemért.

mivel a játék korai verzióit a francia jezsuita misszionáriusok látták és dokumentálták, népszerűvé vált, és először Kanadában kodifikálták 1867-ben. A modern játék egy gyors, frenetikus kapcsolati sport, amely megköveteli a játékosoktól, hogy viseljenek párnát és sisakot – olyan látvány, amelyen kétségtelenül a mohikánok szívből nevettek volna., Itt fogunk összpontosítani mező lacrosse (szemben a kevésbé gyakori változatai box lacrosse és intercrosse).

cél a Játék

A cél a játék lényege, hasonló sok csapat sport, amiben egy labdát, nevezetesen, hogy lőni mondta labdát az ellenfél kapujába, többször, mint a tiéd. A lacrosse stick (vagy “crosse”) lehet használni, hogy utolérjék, hordozzák, majd adja át a labdát azzal a szándékkal, megállás az ellenfelek egyre birtokában.,

amikor az ellenfél oldalán van a labda, a védekező csapat megpróbálhatja eloszlatni őket botokkal (az ellenfelek botjaival szemben) vagy testekkel.

játékosok & felszerelés

minden csapat tíz játékosból áll: egy kapus, három védő, három középpályás és három támadó.

a lacrosse botok “rövid” és “hosszú” botok között oszlanak meg. Az előbbinek 40-42 hüvelyk, az utóbbinak 52-72 hüvelyk hosszúnak kell lennie, amelynek feje nem lehet kevesebb, mint hat hüvelyk, a legszélesebb pontján pedig legfeljebb 10 hüvelyk., A kapus botja 40-72 centiméter hosszú és akár 15 centiméter széles is lehet. Legfeljebb négy játékos vehet hosszú botot (kivéve a kapust).

a labda tömör gumiból készült, átmérője körülbelül nyolc hüvelyk. Ezért sisakot kell viselni, míg szájdarabokat, vállpárnákat, karpárnákat és kesztyűket ajánlunk.

Pontozás

gólt egy csapat kell mozgatni a labdát a ütőt a cél olyan, hogy teljesen áthalad a gólvonalon., A jogsértések-például egy játékos, aki belép a” gyűrődésbe”, mielőtt a labda átlépte a célvonalat – a cél letiltását eredményezik.

A játék megnyerése

a győztes csapat egyszerűen az, aki a legtöbb gólt szerezte a játék időtartamán belül. Ha a pontszámok a játékidő lejárta után szintesek, akkor további hirtelen Győzelmi túlóra következhet be, amelyben az első csapat, aki gólt szerez, a teljes győztes lesz.,

A Lacrosse szabályai

• a Lacrosse-t egy 110 méter hosszú, 60 méter széles pályán játsszák, mindkét végén hat láb hat láb hosszú. A célt egy kör alakú “gyűrődés” veszi körül, amelynek átmérője 18 láb. A játékos nem gólt belül említett gyűrődések. A pályát a középpálya választja el.
  • a játék időtartama négy negyedévre oszlik, mindegyik 20 perc. A csapatidőket mindkét oldalon meg lehet hívni, amelynek során a játékidő szünetel.,
  • minden játékos egy botot vagy “keresztet” hordoz, legfeljebb négy hosszú botot (52-72 hüvelyk), a többi pedig egy rövid botot (40-42 hüvelyk) hordoz.
  • azok a játékosok, akik jogsértéseket követnek el – például lesben állnak vagy ellenfelet tartanak–, büntetésre kerülnek, ha egy ideig, általában 30 másodpercig vagy egy percig küldik a büntető dobozba.
  • a meccseket (és a gólok miatti szünet után, minden negyedév elején újraindítják) arccal indítják., Közben arc-off a játékos mindkét oldalán határozza meg Bot vízszintesen mellett a labdát, amíg a hivatalos fúj a sípot, ekkor a játékosok csata birtokában a labdát.
  • Ha egy csapat megszerzi a labdát, akkor biztosítania kell, hogy a labda 20 másodpercen belül haladjon a középpályán, hogy ösztönözze a gyorsan folyó játékot.