Photo credit: psmithy (source)

Lacrosse to gra zespołowa, w której piłka jest przekazywana między kolegami z drużyny za pomocą kija z siatki lub siatki na jednym końcu. Pochodzi z rdzennych społeczności amerykańskich, gdzie był używany jako poligon treningowy dla plemiennych wojowników i sięga prawie tysiąca lat., Być może pamiętacie Towarzyską grę w lacrosse rozgrywaną w filmie „The Last Of The Mohicans”, w którym Daniel Day Lewis występuje w roli głównej, a w jego wczesnej formie czasami tysiące graczy po obu stronach walczyło o zwycięstwo.

ponieważ wczesne wersje gry były świadkiem i udokumentowane przez francuskich misjonarzy Jezuitów, zyskała popularność i została po raz pierwszy skodyfikowana w Kanadzie w 1867 roku. Nowoczesna gra to szybki, szalony sport kontaktowy, który wymaga od graczy noszenia wyściółek i kasków – widok, z którego bez wątpienia Mohikanie śmialiby się serdecznie., Tutaj skupimy się na polu lacrosse(w przeciwieństwie do mniej popularnych odmian Box lacrosse i intercrosse).

obiekt gry

obiekt gry jest podobny do wielu sportów zespołowych z udziałem piłki, a mianowicie strzelać piłkę do bramki przeciwnika więcej razy niż zrobić do Twojej. Kij lacrosse (lub „crosse”) może być używany do łapania, przenoszenia i przekazywania piłki z zamiarem zatrzymania przeciwników zdobywania posiadania.,

Gdy przeciwna strona ma piłkę, drużyna broniąca może próbować pozbyć się ich za pomocą swoich Kijów (przeciwko kijom przeciwników) lub ciał.

gracze& Sprzęt

każda drużyna składa się z dziesięciu graczy: jednego bramkarza, trzech obrońców, trzech pomocników i trzech napastników.

kije lacrosse są podzielone na „krótkie” i „długie” kije. Pierwszy musi mierzyć między 40 a 42 cali, a drugi między 52 A 72 cali długości, której głowa musi być nie mniejsza niż sześć cali i nie więcej niż 10 cali w najszerszym miejscu., Kij bramkarza może mieć długość od 40 do 72 cali i szerokość do 15 cali. Nie więcej niż czterech graczy może nosić długi kij (z wyłączeniem bramkarza).

piłka jest wykonana z litej gumy i mierzy około ośmiu cali średnicy. Stąd kaski są wymagane do noszenia, podczas gdy Ustniki, Ochraniacze na ramię, Ochraniacze na ręce i rękawice są zalecane.

Punktacja

aby strzelić bramkę, drużyna musi wrzucić piłkę z kija lacrosse ' a do bramki tak, aby w pełni przekroczyła linię bramkową., Naruszenia-takie jak Wejście Gracza do „gniecenia”, zanim piłka przekroczy linię bramkową-spowodują wykluczenie bramki.

zwycięstwo w meczu

zwycięska drużyna to po prostu ta, która zdobyła najwięcej bramek w czasie gry. Jeśli wyniki są wyrównane po zakończeniu czasu gry, może nastąpić dodatkowy okres nagłej dogrywki ZWYCIĘSKIEJ, w którym pierwsza drużyna, która zdobędzie bramkę, staje się ogólnym zwycięzcą.,

Zasady Lacrosse

• Lacrosse jest rozgrywany na polu o długości 110 jardów i szerokości 60 jardów, z bramkami na obu końcach mierzącymi sześć stóp na sześć stóp. Cel otoczony jest okrągłym „zagnieceniem” o średnicy 18 stóp. Gracz nie może zdobyć punktów z wewnątrz wspomnianego gniecenia. Boisko jest rozcięte przez linię pomocniczą.
  • czas gry jest podzielony na cztery kwarty, każda po 20 minut. Po obu stronach mogą być wywoływane przerwy drużynowe, podczas których czas gry zostanie wstrzymany.,każdy z graczy nosi kij lub „crosse”, przy czym maksymalnie czterech nosi długi kij (52-72 Cale), a reszta krótki kij (40-42 cale).
  • gracze, którzy popełniają wykroczenia – takie jak bycie offside lub trzymanie przeciwnika-są karani przez wysłanie do pola karnego na okres czasu, zwykle 30 sekund lub jedną minutę.
  • Mecze są rozpoczynane (i wznawiane po przerwach na bramki i na początku każdej kwarty) od fazy face-off., Podczas face-off gracz z każdej strony kładzie swój kij poziomo obok piłki, aż Urzędnik wyda gwizdek, w którym to momencie gracze walczą o posiadanie piłki.
  • gdy drużyna zdobędzie piłkę, musi upewnić się, że piłka wykracza poza linię pomocy w ciągu 20 sekund, aby zachęcić do szybkiej gry.