Nota editorului: Toate Statisticile publicate mai jos sunt prin sezonul 1979.

când Phillies a învins Cubs 23-22 în 10 reprize pe 17 mai 1979 în „limitele prietenoase” din Wrigley Field din Chicago, a determinat cercetări cu privire la celelalte jocuri neobișnuit de mari în analele baseball-ului. Ironia clasică este că singurul joc în care a fost înregistrat un scor mai mare de două echipe a fost jucat și la Wrigley Field și între aceleași două cluburi de minge., Pe 25 August 1922, Cubs, care au condus o dată 25-6, a avut loc pentru a câștiga 26-23 pentru scorul record all-time de 49 ruleaza.

În 1979 joc, Phillies văzut un 21-9 plumb înainte de a dispărea în cele din urmă emergente victor, pe Mike Schmidt este a doua casă a rula de joc (Dave Kingman de Pui a lovit trei omeri), în repriza a 10-a oprit relief ace Bruce Sutter. În timp ce jocul din 1979 a avut un record care leagă 11 acasă, jocul din 1922 a avut doar 3 Acasă, toate de Cubs câștigătoare. Jocul din 1979 este cel mai mare scor pentru un joc extra-inning, precum și cel mai mare scor pentru un joc decis de o cursă., Phillies și Cubs au avut un joc maraton suplimentar în Chicago pe 17 aprilie 1976, când Phillies a suflat un avantaj 12-1 și a câștigat 18-16 în reprizele 10 pe a patra alergare consecutivă a lui Mike Schmidt.

Înainte de 1979 extravaganta, al doilea cel mai mare punctaj joc din toate timpurile a fost jucat în 1890 când Brooklyn de Jucători League (un an de major league) a învins Buffalo 28-16 pe 12 iulie de la Brooklyn.

două jocuri din liga majoră au marcat 43 de puncte, ambele venind în anii 1890, cu scoruri de 22-21 și 36-7., Aceste jocuri marchează cel mai mare scor într-un joc cu o singură alergare în nouă reprize și, respectiv, cel mai mare scor obținut de o echipă într-un singur joc.

în timpurile moderne, scorul de top al unui joc înainte de 1979 a fost 18-17 în 18 reprize pe 10 iulie 1932, când Philadelphia Athletics i-a învins pe indienii Cleveland într-un meci din Liga Americană. În acel joc, atletismul se afla într-o excursie de o zi la Cleveland (nici o minge de duminică nu a fost permisă în acel an în Philadelphia), iar managerul de Atletism, Connie Mack, a purtat doar două ulcioare cu el., Când starter Lew Krausse (tatăl de mai târziu-ziua Liga Americană ulcior) a dat patru hit-uri și trei puncte în prima repriza, Mack a sunat pe de eliberare Eddie Rommel, mai târziu, un arbitru, care a fost nevoit să arunce restul de drum. El a predat alergările 14 și loviturile 29, dar a ajuns să fie aruncătorul câștigător!

Rommel a aruncat trei reprize cu o zi înainte, dar atletism au fost într-o întindere în cazul în care au jucat doubleheaders iulie 7, 8, și 9, cu un altul vine pe 11., Cleveland shortstop Johnny Burnett a făcut un record de nouă hit-uri în joc, Jimmie Foxx a avut 16 baze totale, iar Rommel a câștigat singura sa victorie din 1932 și victoria finală a Ligii Majore.

în 1890, într — un joc de asociere Americană, când acel circuit era o ligă majoră, Brooklyn a învins Syracuse cu scorul de 22-21 în Brooklyn-aceasta fiind cea mai mare decizie de 1 cursă în 9 Reprize.Liga americană, care a devenit o ligă majoră în 1901 (la 25 de ani după Liga Națională), nu a avut niciodată un joc în care au fost marcate mai mult de 36 de runde., Boston Red Sox învins Philadelphia Atletism 22-14 iunie 29, 1950 într-un joc care a fost jucat în Shibe Park, nu mai confortabil Fenway Park din Boston. La începutul lunii iunie, Red Sox a învins smeritul St. Louis Browns 20-4 și 29-4 în după-amieze consecutive în Parcul Fenway din Boston. Boston bătut .302 în acel an, devenind ultima echipă major league pentru a compila o medie de sezon bataie .300. Au fost șapte alte jocuri din Liga Americană, numărând jocul 18-17 menționat anterior, în care au fost marcate un total combinat de exact 35 de runde.,

în ceea ce privește punctajul de către o echipă într-un singur joc, echipa Chicago NL, cunoscută apoi sub numele de ciorapii albi, a stabilit recordul cu victoria sa 36-7 asupra Louisville în 1897. Acesta a fost ultimul dintre cele opt meciuri din liga majoră înainte de 1900, în care 30 sau mai multe runde au fost marcate de o echipă. Deși au existat peste 150 de jocuri din 1900 în care o echipă a marcat 20 sau mai multe alergări într-un singur joc (inclusiv cele două jocuri în care ambele echipe au transformat trucul), nu au existat jocuri moderne în care o echipă a marcat 30 sau mai multe alergări.,în doar 12 jocuri, șase în fiecare ligă majoră, o echipă din secolul 20 a marcat 25 sau mai multe runde. Isprava a fost cel mai recent realizat de către Chicago White Sox în 1955, când au învins Kansas City Atletism cu scorul de 29-6 pentru a lega 29-rula marca stabilite de către Boston Red Sox în 29-4 câștiga peste St. Louis Browns în 1950. Marca nl de top de la 1900 a fost Victoria 28-6 a Cardinalilor St. Louis peste Philadelphia Phillies în 1929.,

Iată liniile celor două jocuri Philadelphia-Chicago NL, jucate în 1922 și 1979, care sunt cele mai mari jocuri din istoria Ligii Majore pentru ambele echipe combinate în același joc. De asemenea, sunt incluse linescores de la Siracuza-Brooklyn AA joc în 1890, care este cel mai înalt punct de decizie în nouă reprize din istoria major league, și Chicago 36-7 câștiga peste Louisville în 1897, care reprezintă cele mai multe puncte marcate de o echipă într-un meci din liga majoră. Rețineți că Cubs în 1922 a avut reprize de 10 runde și 14 runde într-un efort ofensiv foarte neregulat.,

1 2 3 4 5 6 7 8 9 Total Syracuse 0 6 2 2 3 0 0 6 2 21 Brooklyn 1 4 0 2 2 3 3 3 4 22

There follows a list of major league games prior to 1900 where one team scored 30 runs or both teams scored 40 runs., Asterisc indică echipa gazdă.

jocurile din liga majoră între 1900 și 1979, unde o echipă a marcat 25 de runde sau ambele echipe au marcat 35 de runde, sunt prezentate mai jos: